.....Advertisement.....
.....Advertisement.....

Honor Roll | March 27, 2013

-A A +A

Cartmell Elementary School

 Third Grade
All As

Jubilee E. Burnham, Rebecca L. Campbell, JulieannaN. Clifton, Haileigh R. Corbett, Lylah B.Cox, Cameron J. Darnold, Sophia A. Fremin, Christy J. Galvez Ramirez. Jaxon D. Hewitt, Layne E. Huesman, Cole R. Looney and MaKenzi N. McHenry.

A/B

Bethany N. Beach, Victoria A. Brock, Shalyn E. Brown, Taylor M. Courtney, Whitley J. Cummings, Ashlyn T. Davis, Ethan J. Ellis, Michael L. Foster, Aydan J. Hunt, Henry Kwok, Kylee J. Leach, Laurel K. Lewis, Cheyenne M. Martin, Bailee R. Matthews, Alex C. Mullins, Chloe S. O’Banion, Megan T. Perkinson, Layney M. Pittman, Haven R. Reynolds, Spencer K. Reynolds, Carlos C. Sanchez, Carla J. Sierra Anaya, Ty K. Snow, Ashton B. Stephenson, Bailey D. Stewart, Spencer H. Vaught, Malachi A. Walker, Charity F. Wallace, Antonio W. Welch, Zachary C. Wright and Jessica M. York.

Fourth Grade
All As

Devin S. Benecke, Emily P. Blackburn, Gracie E. Craig, Taylor D. Franklin, Chelsea M. Jackson, Bailey N. Leap, Bailey L. Mefford, Elisha D. Montgomery, Hailey P. Robbins, Trinity Robbins, Makayla A. Sea, Perla M. Tumax and Caitlain E. Voils.

A/B

Albany R. Blackburn, Gabrielle A. Bowen, Maura C. Brands, Isabell G. Campbell, John Cannon, McKenna Crutcher, Dante A. Cruz, Gage T. Cunningham, Kyle W. Deaton Jr, Peyton A. Devine. Taylor N. Drennen, Ethan J. Foster, Brandie G. Garcia, Nathaniel R. Garland, Gabriella M. Hembree, Logan S. Hensler, Joseph C. Hensley, Luke J. Heveline, Aiden R. Hollingsworth, Danyn M. Johnson, Chrisha L. Jones, Kamryn J. Knight. Grace E. Long, Sarah E. Marshall, Mallorie O. Mayo,Mya M. McAllister, Quinn E. Miller, Aiden Nation, Dakota A. Nohner, Deaton L. Oak, Kaitlyn R. Osborne, Landen O. Pence, Cheyenne D. Smith, Diana Marquez Teran, Angelina J. Tucker, Dalton A. Utz, Haley J. Walker, Benjamin T. Watkins, Jeffery J. Winters and Lily H. Young.

Fifth Grade
All As

Tristan L. Aldridge, Joseph E. Andrews, Melanne K. Ashcraft, Mason L. Byrd, Dylan A. Dermon, Adam Q. Froman, Devin W. McAlister, Haley K. Mullins, Perla E. Perez, Lauren E. Perkinson, Jacklyn C. Ray, Abigail E. Rose, Dalton W. Scroggins, Andrea R. Searcy, Kailene D. Troxell and Lauren E. Watkins.

A/B

Cheyenne F. Abrams, Kelsi A. Adams, Selyna A. Ashcraft, Robert W. Barnes Jr., Lorinda K. Bennett, Ashley N. Benson, Mallory M. Besselman, Baylee M. Bickers, Abby M. Blankenship, Olivia R. Breeden, Tori A. Burgin, Shane M. Carmack, Diana P. Espinoza, Salvador M. Espinoza, Leanna R. Fillingim, Dalton R. Furnish, Ricardo K. Ramirez-Galvez, Esmeralda Garcia, Elizabeth M. Glacken, Alexander E. Hedges, Khursten M. Hetrick, Christopher M. Higgins, Donny R. Hornsby, David G. Luttrell-Jimenez, Adriana Laguna, Jastin C. Lee, Austin T. Lewis, Kalep R. Marksberry, Ryan E. Martinez, Leif M. McKinney, Destiny M. Mefford, Taylor B. Messer, Andre D. Mumphrey, Lillian Y. Nanny, Micheal A. Nickerson, Phoenix A. Owen, Elijah L. Patterson, Brandon A. Perkins, Kaycee N. Polley, Charles R. Powers, Kayla N. Raisor, Heidi Ramirez, Christopher S. Rayborn, Savannah L. Robbins, Serenity A. Rogers, Madalyn D. Sanders, Trey A. Sokacz, Alexis N. Stephenson, James W. Supplee, Alexis M. Tillett, Derrius R. Watson, Isaac M. Weaver, Whitney N. Wehrman, Alton G. Welch, Jonathon L. Williams, Justin D. Williams and Wesley T. Williams.

Carroll County Middle School

 

Sixth Grade
All As

Felix Avila, Cassidy Buchanan, Thomas Butcher, Megan Higgs, Kinley Huesman, Kameron Nab, Savannah Payton, Amelia Service and Madeline Watts.

 A/B

Ballard Hailey, Baily Blackburn, Dallas Blanton, Cody Boswell, Kaileigh Burgess, Lauren Cox, Timothy Cuevas, Alexus Cutshaw, Sidni Davidson, Kaitlynn Gaddis, Amelia Napier, Trinity O’Banion, Shellie Payton, Jordan Ray, William Reynolds, Ashley Spenneberg, Michaela Stethen, Nicholas Wells and Dylan Williamson.

Seventh Grade
All As

Abigail Aulbach, Sydney Ball, Mileasia McDade, Grace Morgan, Alicia Pineda, Jacob Robertson, Garrett Sanders and Maria Tumax.

A/B

Autumn Adams , Macy Aldridge, Katelyn Andrews, Alan Avitia Mendiaz, Caitlin Ballard, Emily Beach, Christopher Belcher, Alana Brands, Abigail Chandler, Braedyn Cole, Caitlyn Couch, Evan Dermon, Jakob Doan, Keragan Egerton, Abagail Evans, Mace Evans, Jessica Fryman, Angela Gentry, Brittni Gray, Dylan Groves, Kyhil Hale, Ciara Hamilton, Tayttum Horine, Joey Howard, Yahel Lopez, Damon Maines, Trenton McGuire, Cameron McIntyre, Alec Mieske, Tiffany Molina, Autumn Mullins, Kirsten Nelson, Kacey Ogburn, Prentice Smith, Casey Spicer, Caleb Stephenson, Chasity Taylor, Christopher Tillette, Justin Tuttle, Anna Webster, Kennedy Wilson and Robert Yocum.

Eighth Grade
All As

Mallary Bickers, Kendall Conley, Taylor Courtney, Madison Hartman, Sarah Hunt, Rhiannon Jones, Taylor Napier, Lauren Oak, Tessiana Rich, Jenna Richmond, Jenah Roberts, Haizey Smith, Brittany Stewart and Christian Velasquez.

A/B

Amber Ashcraft, Kylie Badger, Megan Baldwin, Matthew Beach , Jordan Becraft, Abagail Brock, Guillermo Cruz, Christian Dellaquila, Haley Dermon, Jessi Dermon, Ana Garcia, Joshua Hendren, Mackenzie Herrell, Victoria Kamphouse, Cheyenne Lawrence, Houston Lindsay, Savanna Martinez, Evan McMahan, Shayla Mefford, Abigail Miracle, Caleb Oeffinger, Emilee Pennington, Hannah Polley, Deidra Proctor, Stephanie Saulsberry, Benjamine Shelton, Jacob Southworth, Camiron Taylor, Blake Tiller, Lauren Toombs, Jace Walls, Mallory Wilkerson, Clark Willhoite and Jordyn Woosley.

Carroll County High School

Ninth Grade
All As

Jadyn Bailey, Natalie Bennett, Paul Cuevas, Arial McBurney, Connor McGuire, Maricruz Rodriguez Reyes, Allie Simmons, and Elliann Yocum.

A/B

Ruby Avila, Victoria Bennett, Chasity Burgin, Quinton Carey, David Castellon, Brian Crank, Madison Dawson, Kacie Dermon, Jackson Donahue, Jacob Evans, Miranda Groseclose, Taylor Hayden, Jacy Hofmann, Benjamin Hogan, Sarah Holloway, Sidney Holloway, Colton Jeffries, Ethan Jones, Clay Keeton, Hunter Mayo, Sarah McArter, Brandin McGuire, Logan McIntyre, Erick Segura Nava, Amanda Sculley, Sierra Sonier, Jacqueline Stout, Kelsey Trapp, Christian Tuttle, Dakota Vannarsdall, Kelsey Wallace and Haley Wilson.

10th Grade
All As

Kathryn Gillespie, Mackenzie Hawkins and Logan Underwood.

A/B

Krystin Doan, Teresa Garrett, Amanda Lambert, Matt Llerena, Michael McMahan, Amber Moore, Stevie Ogburn, Denis Perez and Mercedes Smith.

11th Grade
All As

Austin Crowell, Taylor Hill, Noah Lewis and William Wallace.

A/B

Noah Abercrombie, Kristen Amick, Nick Aulbach, Emily Baker, Alicia Couch, Mary Danner, Allison Fornash, Joseph Gemmer, Sarah Hawkins, Dominique Hunt, Hallie Jimison, Makena Kindoll, Hannah McMahan, Kelsey Ogden, William Osborne, Jonathan Parker, Gage Pattee, Kassidy Perry, Jessie Smith, Cassandra Southworth, Nicole States, Skylar Thomas, Ainsley Wallace and Jacob Wise.

12th Grade
A/B

Nick Abbott, Amanda Ashcraft, Jacob Beach, Joie Bieger, Austin Blankenship, Caitlyn Burke, Lyndie Burns, Dillion Craig, Brandon Davis, Simon Guo, Megan Harris, Raenah Hawkins, Thomas Hill, Nathaniel Moore, Rebekah Moore, Pooja Patel, Brandon Stewart, Christianna Stewart, Kyle Supplee, Elizabeth Wardrup, Kelley Wheeler and Bryan Whisman.